Пошук Додати об’єкт

Карпатське пі

Ці гори є незакінченим колом. На мапі і з неба вони нагадують магніт, або капкан, або те, що з магнітом і капканом асоціюється, будучи незакінченим вигином. Скажімо, складену долоню, або вгнутий фронт. Через те, що округлість ділить собою світ на зовнішній і внутрішній бік, Карпати роблять землю двозначною. 

І вся ця аномальна дуга, яка притягує більше, ніж розділяє, унаочнюється піднятою твердю. Великі і малі карпатські складки уміють подовжувати шлях до межі обрію. Геометрична площа карпатського нашарування ніяк не відповідає відстані між початком і закінченням прямих ліній виміру. 

Увесь цей субконтинент призначений для того, щоби – як колишні стерео картки  – вводити у неіснуючий на дотик додатковий простір видива, породжені особливими закономірностями поширення світла на тутешньому рельєфі. 

Тарас Прохасько

Відповідно усе пізнання, яке потім передається через мову, потребує тут особливого додатку: карпатка. Як у флористичних іменах рослин. Але цей коефіцієнт неможливо не враховувати, вимовляючи навіть найпростіші слова, якщо вони мають відображати те, що діється у Карпатах. Вода, земля, трава, камінь, тіло, небо, вітер, сніг, цвіт, рука, шкіра, світло…Вживаючи ці слова у стосунку Карпат, мусимо враховувати, що там вони означають щось інше, ніж на іншій частині Землі. 

Карпатологія вимагає якогось іншого  наукового методу. Правдоподібно, сюди справді перемістилося  свого часу дитинство Європи. Тому й ефективними є правила пізнання античних досократиків. Цілком може бути, що у Карпатах ще й досі орудують переселенці з Олімпу і його околиць. Що це така велика травестія. 

Вертикальний вектор ландшафту і принаймні на кількасот метрів атмосфери  менше у кожній точці Карпат (відповідно, на кількасот метрів далі від плазмового центру планети) викликає незворотні зміни у структурах головного мозку.  Тому люди у Карпатах  підпадають під таку класифікацію, яка залежить від тривалості і періодичності перебування у Карпатах. А найголовніше – той етап індивідуального розвитку, коли мозок вперше увібрав карпатіку.

Головні фізичні явища, на які слід зважати у цих землях – це тертя, дифузія і фата-моргана. 

А математика-карпатіка завжди наштовхується на далекосяжне число пі у всіх розрахунках, від співвідношення квадратури кола починаючи. 

Карпати викликають бажання їх брати. Усі способами і порціями. І дивна річ. У всій цій множинності актів Карпатія аж ніяк не подібна на таку, яку попросту беруть, на таку, яка попросту дає.  Нє. Вона май білше бере сама. Собі. Аж до самознищення, яке і так не вплине на товщину вертикальної тверді і мілкість атмосфери, пронизаної Сонічком. В кожному разі Карпати є одним з кількох пупів Землі, в якому питання життя і смерті не викликають жодних проблем, пов’язаних із сенсом існування і життя, і смерті.